Projectoverzicht

23386 - Aanleg gescheiden rioleringsstelsel in J. & M. Sabbestraat (i.s.m. AWV)
Laatst bijgewerkt: 19 jan 2026

Dit project volgen

  • Krijg belangrijke info
  • Geef je mening over de werken
Ja, stuur me de nieuwsbrief

Startdatum: 07 augustus 2023

De werken zullen 35 maanden duren

Ja, houd me op de hoogte via WhatsApp

In de J. & M. Sabbestraat legt Aquafin een gescheiden rioleringsstelsel aan. Een vuilwaterriool voert het afvalwater af naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Menen. Daar wordt het gezuiverde water geloosd in de Leie. Het regenwater wordt afgekoppeld van het vuilwater en aangesloten op de Geluwebeek.

De stad Menen en het Agentschap Wegen en Verkeer maken van deze werken gebruik om de straat nieuw in te richten. De schoolomgeving van de Sint-Jansschool, de oversteekplaatsen en de parkeerruimte worden veiliger ingericht. Andere aanpassingen zijn erop gericht de snelheid te verlagen.

Nieuws en updates

  • 09 jan 2026

    Uitnodiging voor infomoment op 27 januari

     

    We nodigen je graag uit voor een extra infomoment over het verdere verloop van de werken. We geven dan meer informatie over de planning en extra uitleg bij de recente beslissingen. 

     

    Waar en wanneer 

     

    • 27 januari 2026 om 18.30 uur
    • Park ter Walle, J&M Sabbestraat 163A in Menen. 

     

    Je ontvangt ook nog een uitnodiging voor dit infomoment per brief.

  • 09 jan 2026

    Extra werken aan oude verlaten nutsleidingen

     

    Na overleg werd er beslist dat er bijkomend, oude nutsleidingen verwijderd moeten worden. Dat zorgt voor extra werken en een vertraging in de planning. De verschillende werken worden zo goed mogelijk op elkaar afgestemd om de hinder te beperken. 

     

    Wat houden de werken in? 

     

    • De oude leidingen in de rijweg worden verwijderd terwijl we de nieuwe rijweg uitgraven.
    • Aannemer Persyn legt daarna de volledige rijweg en de voetpaden klaar op de juiste diepte tussen de Parkstraat en de Bruggestraat.
    • Na het verwijderen van de oude leidingen, brengt de aannemer de onderfundering van de rijweg aan.
    • De voetpaden worden aangevuld met een laag steenslag zodat de woningen toegankelijk blijven.
    • Als het weer meezit, duren deze werken tot midden februari. 

     

    Extra werken door Fluvius 

     

    • In de voetpadzone ter hoogte van huisnummers 38 – 60 verwijdert Fluvius ook oude nutsleidingen.
    • Deze werken starten nadat aannemer Persyn de volledige rijweg en voetpaden op de juiste diepte heeft klaargelegd.
    • De werken van Fluvius duren 3 tot 4 weken. 

     

    Verdere planning 

     

    • Vanaf midden maart 2026 werken we de rijweg verder af met straatkolken. We gieten dan ook de weggoten en boordstenen in beton. 
  • 09 jan 2026

    Werken kruispunt Parkstraat uitgesteld door slecht weer

     

    Door het slechte weer konden de werken aan het kruispunt van de Parkstraat nog niet starten. Als het weer het toelaat, starten de werken op maandag 12 januari. 

     

    Welke werken voeren we uit? 

     

    • We breken de rijweg en de voetpaden op.
    • We starten aan de Parkstraat en schuiven dagelijks op richting de Bruggestraat.
    • Elke dag brengen we een laag steenslag aan in de opgebroken zone. Zo blijft je woning toegankelijk na de werkuren. 

     

    Bereikbaarheid van de garagecomplexen 

     

    • We houden de garagecomplexen zo lang mogelijk bereikbaar.
    • Tijdens de werkuren (tussen 7.00 uur en 18.00 uur) kan de toegang soms moeilijk zijn door de activiteit van kranen en het vrachtverkeer. We vragen je om hier rekening mee te houden.
    • Als een garagecomplex tijdelijk niet bereikbaar is, laten we je dat op voorhand weten.

Dit project volgen

  • Krijg belangrijke info
  • Geef je mening over de werken
Ja, stuur me de nieuwsbrief

Nuttige contacten

Contactcenter

03 450 45 45 (elke werkdag van 8u tot 17u)

Contactformulier

Thijs Supply

Werfleider aannemer Persyn

Locatie werfkeet

Park ter Walle

Team Openbare werken & Mobiliteit

Stad Menen