Projectoverzicht
Startdatum: 12 april 2021
Vandaag is er een gemengd rioleringsstelsel aanwezig in de projectzone. Daardoor komt er zeer veel verdund afvalwater na intense regenbuien terecht op de waterzuivering waardoor deze niet efficiënt werkt. Tegelijk treden op die momenten overstorten in werking waardoor gemengd, verdund afvalwater naar de IJse stroomt. Door de riolering te scheiden en ook per woning het regenwater en afvalwater gescheiden aan te sluiten, komt er minder regenwater in de afvalriool. De overstorten zullen hierdoor minder snel in werking treden waardoor er minder afvalwater in de IJse terecht komt.
De werken worden opgesplitst in twee fases. Van april 2021 tot eind oktober 2021 wordt er gewerkt in de Molenstraat tussen de Victor Marchandstraat en huisnr 14.(fase 1). In november 2021vangt fase 2 aan. Dan wordt er gewerkt in de Tenboslaan tot aan het kruispunt met de Vrijheidslaan. Als alles naar wens verloopt, zullen de werken in het voorjaar 2022 afgerond zijn.
Op het oude voetbalterrein aan de Molenstraat werd een stapelterrein ingericht. Hier komt ook nog een gracht langs waar het regenwater naar de IJse zal lopen. Dit terrein wordt later terug in de oorspronkelijke staat hersteld.
Contactpersonen
Stroobants Dimitri (werftoezichter)
0483 43 15 77
Locatie werfkeet: Hoek Victor Marchandstraat en Molenstraat